Odkryj swoje wewnętrzne dziecko (S. Stahl)

Jak często myślisz sobie, że warto by było znowu być dzieckiem. Dorosły świat jest bardzo przytłaczający. Kłótnia, która rozpoczęła się nie wiadomo z jakiego powodu doprowadza cię do bezsilności. Zaczynasz się zastanawiać czy to brak zrozumienia z drugiej strony tak cię rozzłościło. Sytuację pogarsza fakt, że nie potrafisz sobie wytłumaczyć tego co czujesz. Autorka książki “Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” Stefanie Stahl radzi czytelnikom radzi zamiast zastanawiać się nad tym co poszło nie tak, skupić się na samej sobie i znalezienie powodu złych emocjo.

Twoje wewnętrzne dziecko


Za rożne uczucia, pozytywna jak i negatywne, które walczą w człowieku według Stefanie Stahl odpowiedzialne są Dziecko Cienia oraz Dziecko Słońca. Autorka książki “Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” zwraca uwagę, że te dwa rodzaje dzieci towarzyszą człowiekowi od dzieciństwa. Gdy człowiek staje się dorosły, ta dwójka bardzo rożnych wewnętrznych dzieci, mają wtedy wiele do powiedzenia.Lektura tego poradnika sprawia, że człowiek uświadamia sobie swoje problemy i zaczyna nad sobą pracować. Zazwyczaj dzieje się w naszym życiu tak, że zachowania w dorosłym życiu są wynikiem tego, czego doświadczyliśmy w dzieciństwie. Jednym z ważnych elementów dorosłego życia jest, aby nie tylko nauczyć się słuchać wewnętrznego dziecka, ale sprawić by dogadały się one ze sobą. Przecież każde z nich jest jednakowo ważne. W takiej chwili trzeba zadać sobie pytanie, jak to zrobić? Jeśli jesteś w takim momencie swojego życia to ten poradnik jest kluczem do rozwiązania wszystkich problemów. Bardzo cieszę się, że sięgnęłam po ten poradnik. Ta książka jest napisana prostym językiem.

Dzięki jej lekturze, człowiek może wyjaśnić ogromną ilość zachowań i schematów postępowania człowieka, których często nie jest on świadomy. W książce znajdziesz sporo fajnych ćwiczeń, które są przydatne w rozumieniu swojego zachowania. Otwierają one oczy i zaczynamy rozumieć jaka jest przyczyna naszych reakcji na dany problem. W dużej mierze polegają one na zadaniach związanych z arterapią, gdzie czytelnik ma za zadanie narysować różne obrazki, które pomogą mu rozwiązać konflikt z wewnętrznym dzieckiem. Po przeczytaniu tej książki, człowiek ma szansę nie tylko odkryć swoje wewnętrzne dziecko, ale przede wszystkim zaprzyjaźnić się z nim, odnaleźć wewnętrzną równowagę i zacząć żyć szczęśliwie. Pozycja godna polecenia dzięki jej przystępnej formie przekazu, zwłaszcza dla tych osób, które chcą zrozumieć siebie, swoje zachowanie i pokochać siebie.